Sve aktivnosti u vezi sa završetkom osnovne škole i upisom u srednju školu obavljaće se elektronskim putem preko portala Moja srednja škola, saopštila je danas Kancelarije za IT i eUpravu.
Direktor Kancelarije Mihailo Jovanović kazao je da zahvaljujući tom portalu roditelji više ne moraju da odlaze na različite šaltere i prikupljaju papirne dokumente, već sve ključne informacije, rezultate i postupke u vezi sa upisom u srednju školu mogu da završe elektronski.
Završni ispit na kraju osnovnog obrazovanja se održava od sutra do srede.
Roditelji će takođe imati uvid u preliminarne rezultate završnog ispita na portalu Moja srednja škola od petka, 19. juna.
U saopštenju piše da će se putem tog portala podnositi i prigovori na rezultate završnog ispita.
Konačni rezultati završnog ispita biće objavljeni 22. juna.
Učenici će listu želja za upis u srednju školu moći da podnesu putem tog portala tokom 23. i 24. juna, a i u papirnom obliku u osnovnim školama u istom periodu.
Objavljivanje konačnih rezultata raspodele po školama i obrazovnim profilima predviđeno je 29. jun.
Gde ćemo sad na letovanje?