Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da se u Srbiji priča o gladi, dok da se dnevno baci 2.000 tona hrane, a godišnje 700.000 tona.
On je, posle sednice Proširenog kolegijuma načelnika Generalštaba VS u Beogradu, rekao da ga neki mediji optužuju da jede jagode i trešnje, a da narod gladuje.
„Sram vas bilo, 2.000 tona hrane se baci, lažovi sa N1 i Nove S, i ostali, takve gluposti objavljujete“, rekao je Vučić.
Dodao je da se „godišnje baci 700.000 tona hrane, a da se priča o gladi“.
„Moramo da radimo da svi budu bogati, a ne samo oni koji provode revoluciju. Mnogi pripadaju nižem delu srednje klase, koji moramo da podignemo do nivoa srednje i više srednje klase“, kazao je predsednik Srbije.
Što li lupeta ΛV da se u Srbiji baca hrana 2000 tona na dan, kada zvanične ustanove tvrde da u Srbiji na ivici gladi je više od 20% stanovništva. Drugo, ΛV zaboravlja da gladni građani i građanki očiste kante sa bačenom hranom, te ispada da se hrana kod nas ne baca. To izgleda da zaduženi za praćenje bacanje hrane ili ga lažu ili takve osobe nema, a predsednik, kao vrhunski izmislilac, zamajava slušaoce i čitaoce, a da li mu veruju, izgleda ne. Puno puta su obmanuti, pogotovu da smo među prvima po ekonomskog napredka. Kod nas laži su najzastupljenija informacija.