Velika kula za dronove u Njujorku, održive zgrade koje proizvode kišu i prečišćavaju vazduh, pa čak i „koritasti“ Central park samo su neka od nagrađenih dizajnerskih rešenja na godišnjem „Skyscraper“ takmičenju.
Takmičenje koje organizuje eVolo magazin podrazumeva učešće arhitekata iz celog sveta, koji su predstavili dizajne futurističkih gradova.
Ovogodišnji pobednik je vizija Central Parka koja uključuje veštačka brda i jezera. Arhitekte čija je ovo zamisao su Jitan Sun i Jianaši Vu, a projekat predviđa čak i ogromne staklene zidove u kojima bi se ogledao Njujork.
Firma Hajv osvojila je drugo mesto projektom vertikalnog kontrolnog terminala za dostavne dronove
Treće mesto osvojio je Data neboder na Islandu. Ovaj toranj bi u osnovi bio jedna ogromna matična ploča koje mogu da koriste različite kopanije da smeste svoje podatke i procese.
Neboder koji stvara kišu predviđen je za sušne regione na našoj planeti
Trans-Pital je projekat bolnice čiji prostor je prilagodljiv u zavisnosti od potreba, a dizajnirala ga je grupa kineskih arhitekata
Er-Stalagmit: Zgrada koja bi služila kao svetionik, a u isto vreme bi i prečišćavala vazduh
Lendeskejp predstavlja sigurnu privremenu strukturu koja treba da ljude zaštiti od zemljotresa. Ideja je da projekat bude sagrađen u Teheranu.
Projekat „Povratak prirodi“ osmislili su Natakit Se-Tan i Prapatsorn Sukaset sa Tajlanda, a njihova građevina zamišljena je kao svoj žive prirode i najsavremenijih materijala.
Lopez Balan, Gabriel Mendoza Kruz, Ana Sarai Lombardini Hernandez i Zajo Melgoza Akutila iz Meksika osmislili su Neza York Towers, projekat koji za cilj ima da zaštiti gradove na poroznom tlu od potonuća.
Veliku pažnju privukao je i projekat samoodržive zgrade, kakve bi trebalo da budu više eko-frendli i da saniraju posledice narušavanja životne sredine
Tajvan Babel kula, koju je dizajnirao Lu Te Hsin iz Kine, treba u isto vreme da spoji kulturu, tradiciju i modernost te zemlje, ali i da bude udobna za stanovanje