Vesti iz zemlje

01.03.2022. 16:40

Dimitrije Gašić

Autor: Nova Ekonomija

Na šta će mladi potrošiti 100 evra: Kupiće 90 evra

Više od 60 odsto mladih u Srbiji kaže da zna odakle se isplaćuje pomoć od 100 evra, a skoro isti broj njih smatra da je to dobar potez države, pokazuju rezultati ankete Nove ekonomije. Pitali smo ih i na šta će potrošiti tih...

Foto: Paola Felix Meze

Više od 60 odsto mladih u Srbiji kaže da zna odakle se isplaćuje pomoć od 100 evra, a skoro isti broj njih smatra da je to dobar potez države, pokazuju rezultati ankete Nove ekonomije. Pitali smo ih i na šta će potrošiti tih 100 evra koje je država uplatila na njihove račune sredinom februara. 

Za putovanje, sto evra je malo, ali će jedan deo njih potrošiti na avio kartu, džeparac za neko putovanje, garderobu ili kartu za koncert, izlet, cipele ili poklon za nekog drugog.

Četvrtina mladih u Srbiji u riziku od siromaštva

Jedan dečko izvešće devojku na večeru, a jedna devojka kupiće od tih para poklon za dečka. Neko će kupiti usisivač, a neko prečišćivač vazduha. 

U državnu kasu 100 evra pomoći vratiće oni koji će platiti taksu za vađenje ličnih dokumenata ili za račune, a ima i onih kojima je pomoć dobrodošla da plate ratu za kredit. 

Za „goli život“ jednom delu ispitanika dobro će doći jednokratna pomoć, a u to spadaju i odgovori poput onih „za hranu i kuću“, „hrana za ljubimce“, „kućna hemija i gorivo“. 

Bilo je i kreativnih odgovora na naše pitanje, a u to spadaju i: „petica skanije“, „k*rve i koks“, „kafana“, „borba protiv režima“, „kupiću 90 evra“, „hijaluron u usta“.

Neki bi i da investiraju u posao, pa će kupiti lampu za nokte, a neki u obrazovanje, pa će „za sve pare“ da kupe knjige ili plate kurs jezika. 

Oko 25 odsto ispitanika ne zna odakle država isplaćuje ovu pomoć, a 8 odsto njih o tome ni ne razmišlja, pokazuje naša anketa.
Pročitajte i:
Jednokratne pomoći: Znak stabilnosti ili praksa s kojom se mora prestati

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.