Srbija

23.05.2025. 11:39

Beta

Autor: Beta

NIS isplaćuje dividende – 28 dinara po akciji

NIS, Naftna industrija Srbije Nova ekonomija: Katarina Pantelić

NIS

Srbija

23.05.2025. 11:39

Odbor direktora Naftne industrije Srbije (NIS) utvrdio je predlog odluke o raspodeli dobiti ostvarene u 2024. godini, prema kojoj će akcionari dobiti dividendu u bruto iznosu od 28,18 dinara po akciji, objavila je Beoradska berza.

NIS će akcionarima podeliti 25 odsto dobiti, odnosno ukupno 4,6 milijardi dinara.

Skupština akcionara NIS-a, na čijem dnevnom redu je finansijski izveštaj i usvajanje odluke o raspodeli dobiti za 2024. godinu i isplati dividendi, kao razrešenje i imenovanje članova Odbora direktora, zakazana je za 20. jun.

Akcionarima NIS-a je iz dobiti za 2023. godinu bila isplaćena dividenda u bruto iznosu od 64,26 dinara po akciji.

Akcijama te kompanije na Beogradskoj berzi se ne trguje od 14. januara zbog privremene obustave, usled toga što se NIS od početka godine nalazi pod pretnjom primene sankcija američke administracije. Krajem aprila je po treći put odložena primena tih sankcija, do 27. juna.

NIS objavio finansijski izveštaj: Pad profita u 2024. godini

 

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.