South Central Ventures kao vodeći regionalni VC fond sa kancelarijama u Ljubljani, Zagrebu, Beogradu i Skoplju, najavio je novih 70 miliona evra za finansiranje startapa u Srbiji i širom Jugoistočne Evrope.
U novom fondu učestvuju institucionalni i privatni investitori, uključujući Evropski investicioni fond (EIF), Evropsku banku za obnovu i razvoj (EBRD), Triglav osiguranje i BTC, prenosi Netokracija.
Pored toga, SC Ventures ovoga puta može se pohvaliti i rekordnim brojem regionalnih investitora tj. uspešnih preduzetnika i poslovnih anđela koji su doprineli novom fondu.
STALNO UČENJE PREDUSLOV ZA RAZVOJ STARTAPAU saopštenju za medije navodi se da fokus ulaganja ostaje na softverskim preduzećima koja se transformišu, digitalizuju i donose inovacije u različite industrije i sektore kao što su fintech, agrotech, martech, budućnost rada i drugi.
FOKUS SU KLIJENTI A NE INVESTITORI