Gde je najveći minimalac na svetu?
Veliki broj zemalja širom sveta ima zakonom propisan minimalac, ali gde je najveći minimalac na svetu i kako Srbija stoji na toj listi? Ako čujete frazu najveći minimalac na svetu, prvo što vam padne na ...
Prodaja knjiga koja se bave ekonomijom i biznisom je u poslednjih 10 godina u konstantnom rastu, a prema podacima zaključno sa 2021. godinom dostigla je desetogodišnji maksimum.
Te, 2021. godine približno je prodato 80 miliona štampanih knjiga iz oblasti biznisa i ekonomije, što je bio rast veći od 10 odsto u odnosu na godinu ranije.
Od knjiga koje se bave ovim temama, neračunajući knjige za decu, jedino se u svetu više štampaju one koje se bave religijom.
Od 2022. knjige koje se bave tematikom posla i novca su na trećem mestu najpopularnijih kategorija u sektoru e-knjiga na Amazonu.
Međutim, od pre dve godine poslovne knjige sa fokusom na lične finansije i investicije zabeležile su najveći pad prodaje u odnosu na prethodnu godinu.
Poslovne i finansijske knjige najčešće pružaju praktične savete, analiziraju ekonomske trendove i dele studije slučaja iz stvarnog sveta, a evo nekoliko najprodavanijih knjiga iz ove sfere.
– „Razmišljaj i obogati se“ Napoleon Hila je objavljen 1.937. godine i prodat u više od 70 miliona primeraka do 2022. godine.
– „Bogati tata, siromašni otac“ Roberta T. Kijosakija prodat je u više od 44 miliona primeraka od objavljivanja 1997. godine. Ova knjiga se nalazila na listi bestselera Njujork tajmsa više od šest godina, od 2016.
– Izdanje „7 navika veoma efikasnih ljudi“ Stivena Kovija prodato je u više od 40 miliona primeraka širom sveta, a audio verzija knjige u 1,5 miliona primeraka.
– „Kako pridobiti prijatelje i uticati na ljude“ Dejla Karnegija prodato je u više od 30 miliona primeraka, a na godišnjem nivou proda se u više od 250.000 primeraka, prenosi Wordsrated.
– U isto toliko primeraka prodata je i knjiga Spensera Džonsona „Who moved my cheese?“, izdata 1998. godine.
Među deset najprodavanijih su još knjige Freakonomics iz 2005. i „Atomske navike“ iz 2018. godine.
Knjiga „Uticaj: Psihologija ubeđivanja“ Roberta Kialdinija iz 1984. prodata je do sada u pet miliona primeraka, baš kao i „Mit o preduzetništvu“ Majkla Gerbera i „Cilj“ Elijaua Goldrata.
Najprodavanije knjige svih vremena su „Priča o dva grada“ Čarlsa Dikensa i „Mali princ“ Antoana de Sen Egziperij.
Svaka od njih prodata je u više od 200 miliona primeraka. Mali princ se od izlaska 1943. godine prodaje u tiražu od 2,5 miliona primeraka godišnje.
Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs
Veliki broj zemalja širom sveta ima zakonom propisan minimalac, ali gde je najveći minimalac na svetu i kako Srbija stoji na toj listi? Ako čujete frazu najveći minimalac na svetu, prvo što vam padne na ...
Izgledi za zaradu tokom života su nešto na šta većina od nas obraća pažnju pri izboru buduće profesije. Kao i kod nas, u Americi se gleda buduća finansijska korist od diplome. Iako Amerikanci mogu naći odlič...
Visoke cene osnovnih životnih troškova mogu drastično uticati na kvalitet života u nekoj državi - činjenica sa kojom su se Srbi i više nego upoznali u proteklih par godina. Od troškova stanovanja do cena nam...
Cene u Beogradu su u neprestanom porastu, te ne čudi činjenica da građani Srbije u poslednje vreme mnogo više razmatraju život u unutrašnjosti. Najjeftiniji gradovi u Srbiji postaju sve više privlačni mlađoj...
PREMIUM sadržaji na platformi NovaEkonomija.rs Inforamcije koje imaju dodatnu vrednost
POGLEDAJ SVE