Treće uvođenje „dodatnih funkcionalnosti“ na takozvani Sistem za evidenciju isplate direktne pomoći građanima Srbije (Sistem IDP), putem kog država s vremena na vreme isplaćuje novac različitim kategorijama građana, koštaće oko 567 miliona dinara sa PDV-om.
Sa novim tenderom, cena nadogradnje softverskog sistema za davanja pojedincima dostići će 698,8 miliona dinara (oko 5,9 miliona evra), koliko je Uprava za trezor dodelila IT firamama KnowIT i Unicom-Telecom u poslednje tri godine, vidi se na Portalu javnih nabavki.
U više navrata od pandemijske 2020. godine, država je isplaćivala pomoć različitim kategorijama građana.
Pomoć je, između ostalog, dodeljivana mladima, građanima koji su se vakcinisali, dok je u septembru najavljena isplata pomoći majkama sve dece rođene nakon 21. novembra 2006. godine.
S obzirom da su se menjale kategorije građana kojima se isplaćuje pomoć, sam informacioni sistem putem kojeg se građani za državnu pomoć prijavljuju trebalo je i nadograditi.
Prema obaveštenju koje je danas objavljeno na Portalu javnih nabavki, Uprava za trezor (deo Ministarstva finansija) dodelila je novi ugovor „starim znancima“ – firmama KnowIT i Unicom-Telecom, koji su i u prethodna dva navrata imlementirali „nove funkcionalnosti“ na Sistem za evidenciju isplate direktne pomoći građanima.
KnowIT će izvršiti 80 odsto ugovora, a Unicom-Telecom 20 odsto.
Pravo na učešće u postupku javne nabavke imao je ponuđač koji je „autorizovan od strane proizvođača ili ovlašćenog predstavnika proizvođača softverskog rešenja za Sistem za evidenciju isplate direktne pomoći građanima Republike Srbije, odnosno, GSR“.
Na sajtu firme KnowIT je kao jedan od projekata koje sprovode naveden i GSR (Government Subsidy Registry).
Firamama KnowIT i Unicom-Telecom su i u maju 2021. godine, kao i u januaru 2022. godine izabrane za „implementaciju dodatnih funkcionalnosti na Sistem za evidenciju isplate direktne pomoći punoletnim građanima“.
Uprava za trezor je ta dva puta sprovela pregovarački postupak bez objavljivanja javnog poziva, pozivajući se na „hitnost prouzrokovanu događajima koje naručilac (Uprava) nije mogao da predvidi“.
Vrednost ugovora koji je zaključen u maju 2021. godine iznosila je 59,9 miliona dinara (sa PDV-om), dok je vrednost ugovora iz januara 2022. godine iznosila 71,9 miliona dinara (sa PDV-om), vidi se iz podataka na Portalu javnih nabavki.
Reprezentativni prosvetni sindikati zatražili su od poslaničkih grupa u Skupštini Srbije da ulože amandmane na Predlog zakona o državnom budžetu za 2025. godinu kako bi se sproveo protokol Vlade i sindikata ...
NextSilicon, pionir u oblasti inovacija high performance computing-a (HPC), lansirao je Maverick-2, prvi inteligentni računarski akcelerator na svetu. Ova tehnologija je dizajnirana da omogući vrhunske perfo...
Ključ uspešnog poslovanja nalazi se u internet oglašavanju koje već godinama predstavlja sinonim za razvoj brenda i usluge. Ako Vaš biznis nije vidljiv na internetu, onda je vreme da izgradite svoj imidž u o...
Rudnik Lece u strečaju biće 25. novembra oglašen na prodaju kao pravno lice, a prodaja je zakazana za 27. decembar ove godine, piše Forbs Srbija.Prema pisanju Forbsa, procenjena vrednost ostaje ista kao ...
NOVA EKONOMIJA
prtplatite se za čitanje premium sadržaja
PREMIUM sadržaji na platformi NovaEkonomija.rsInforamcije koje imaju dodatnu vrednost
Koristimo kolačiće kako bismo osigurali da vam pružimo najbolje iskustvo na našoj veb stranici. Ako nastavite da koristite ovaj sajt, pretpostavićemo da ste saglasni sa tim.Ok