Asocijacija industrije video igara Srbije (SGA) organizuje niz događaja za ljubiteljke gejminga 9. marta, saopštila je SGA. Događaji će se održati 9. marta u Beogradu s ciljem da osnaže devojčice, devojke i žene – kako one koje su već u gejming industriji, tako i one koje žele da postanu njen deo, dodaje se u saop[tenju.
„Srbija je vodeća u Evropi po broju žena u gejming industriji. Ali to je i dalje samo 30 odsto žena. Zato SGA želi da podrži sve dame koje su iskusne u gejming industiji, ali i one koje tek nameravaju da postanu njen deo“, navodi se u saopštenju.
Pet događaja biće organizovano 9. marta ove godine, a na učesnicama je da odaberu koji od njih najviše odgovara njihovim interesovanjima i besplatno im se pridruže uz obaveznu registraciju, piše na sajtu SGA.
Radionica – uvod u Unreal Engine
U prostorijama Univerziteta Metropoliten, od 10 do 13 časova, održaće se radionica za studentkinje uvod u Unreal Engine. Jedno od najtraženijih zanimanja u gejmingu su 3D artisti a Unreal Engine postao je standardan alat.
Milan Ličina, jedan od najiskusnijih predavača U Srbiji, drži ovu radionicu namenjenu početnicama i onima koje su već imale malo iskustvo u radu sa bilo kojim 3D alatima, piše na sajtu SGA.
Hardverska radionica- napravi svoju konzolu
Tink Punk radionice kreativne elektronike okupljaju devojke iz srednjih škola i sa fakulteta koje imaju malo ili nimalo iskustva u elektronici i programiranju.
Pravićemo zabavnu jednostavnu igru, uz stručno vođenje Katarine Perendić, mejkerke i inženjerke embeded sistema koja vodi makerrobotics školu. Nije potrebno nikakvo predznanje u majstorisanju ili programiranju. Sav hardverski materijal je obezbeđen“, piše u saopštenju.
VIDEO – IGRE PRIVLAČE SVE VIŠE INVESTITORA
Radionica za zaposlene u gejming industriji
Globlana inicijativa kompanije Google #IamRemarkable koja želi da osnaži sve, a posebno žene i nedovoljno zastupljene grupe, da slave i razgovaraju o svojim dostignućima na radnom mestu i u širem okviru. Mnogim ženama kamen spoticanja predstavlja nemogućnost da stanu iza svojih uspeha koje često opravdavaju najrazličitijim razlozima.
Ono što stručnjaci nazivaju „sindrom uljeza“. Ovo ih onemogućava da napreduju, založe se za sebe, traže povišicu ili unapređenje i dugoročno negativno utiče na razvoj karijere, bez obzira na to da li su gejm dizajnerke, programerke, seniorke ili tek ulaze u gejming industriju.
Na ovoj radionici koja će biti održana u prostoru Miljenko Dereta od 16 do 17.30 časova, zaposlene u gejming industriji imaće priliku da savladaju opipljive alate koji će im pomoći da napreduju u karijeri i osnaže one oko sebe.
Panel diskusija za sve
U prostoru Miljenko Dereta, od 18 do 20 časova, biće održana panel diskusija, na temu Kako devojčica koja obožava video igre jednog dana postaje deo gejming industrije, kakva pomoć joj je na raspolaganju, ali i na kakve prepreke nailazi?
Panel sesiju moderira Katarina Stekić, iz sektora za međunarodnu saradnju u Centru za promociju nauke.
Uvod u svet video igara
Predavanje o tome šta sve može da se radi kada nastaje jedna igra i da ti otkriju tvoj skirveni – ili očigedan – talenat koji se danas traži u gejmingu, biće održano u 17h u Noredusu.
„Igre možeš da praviš ako si talentovana za: crtanje, pisanje, muziku, ako si ona koja uvek organizuje ko će šta da radi, ako si najbolja na informatici ili iz matematike“, piše na sajtu SGA.
Kad jednom uspete, uspeli ste globalno